V Predajnej titul Majstra Slovenska pre Dávida Palgutu a titul vicemajstra Slovenska pre Maroša Glembu v pretekoch s hromadným štartom v letnom biatlone

Dávid Palguta 1. miesto Maroš Glemba 2. miesto

Víkend 19.-20.8.2023 patril v Predajnej letnému biatlonu. Už známe stredisko zorganizovalo v sobotu III. kolo Slovenského pohára v letnom biatlone v rýchlostných pretekoch pre žiacke kategórie a v nedeľu žiaci súťažili v pretekoch s hromadným štartom v rámci Majstrovstiev Slovenska. Dorast a dospelí súťažili v sobotu aj v nedeľu v rámci II. kolo Slovenského pohára v letnom biatlone, keď v sobotu sa súťažilo vo vytrvalostných pretekoch a v nedeľu v rýchlostných pretekoch. Pretekári z ŠK SKI Ružomberok si v oboch súťažných dňoch počínali na výbornú. Obsadili niekoľko kategórii, kde sa dostali na stupne víťazov resp. na malé pódium (Top 6). V kategórii Prípravka žiaci obsadil v rýchlostných pretekoch Jakub Palguta 4. miesto. V kategórii Prípravka žiačky sa na malé pódium dostali aj Diana Muchaničová s Stela Milanová, keď skončili na 4. resp. 5. mieste.  V kategórii žiaci B nedal nikom šancu Dávid Palguta a vybojoval si prvé miesto. V tej istej kategórii si malé pódium vybojoval Maroš Glemba. V nedeľu sa bojovalo v žiackych kategóriách o tituly Majstrov Slovenska, kde v pretekoch s hromadným štartom  si pretekári z ŠK SKI Ružomberok tak isto vybojovali niekoľko pódiových umiestení. V kategórii Prípravka žiaci si Jakub Palguta vybojoval 5. miesto, Diana Muchaničová sa v tej istej kategórii, ale medzi dievčatami postavil na stupeň víťazov, keď si vybojovala 3. miesto v pretekoch s Hromadným štartom v rámci Majstrovstiev Slovenska. Malé pódium doplnila Stela Milanová, ktorá skončila na krásnom 5. mieste. Dramatické preteky predviedli Dávid Palguta a Maroš Glemba, keď medzi nimi bol rozdiel na cieľovej páske iba 1,7 sekundy v kategórii Žiaci B. Dávid Palguta sa mohol tešiť z druhého víťazstva, ktoré mu vynieslo titul Majstra Slovenska v pretekoch s Hromadným štartom. Dávid si vďaka dvom víťazstvám vybojoval aj víťazstvo v rámci 42. ročníka memoriálu hrdinov SNP s medzinárodnou účasťou, kde sa sčítavajú výsledky z oboch dní a víťaz v každej kategórii si prevezme od organizátorov pohár, ktorý premiérovo putuje do Ružomberka. Maroš Glemba sa premiérovo vo svojej kariére postavil na stupne víťazov, čo mu vynieslo titul vicemajstra Slovenska a ukázal tak veľmi dobru formu pred poslednými pretekmi letnej sezóny, ktoré sa budú konať 2.-3.9.2023 vo Vyhniach a tiež sa na nich bude bojovať o tituly Majstrov Slovenska, tentokrát v Rýchlostných a vytrvalostných pretekoch. V kategóriách dospelých sme na štart Vytrvalostných pretekov postavili Ľuboslav Palguta, ktorý obsadil 4. miesto a premiérovo aj Martin Muchanič, ktorý však na trati zaváhal pre zablúdenie na trati musel byť diskvalifikovaný. Na druhý deň si však Martin Muchanič dobehol v kategórii Muži A po 11. miesto a Ľuboslav Palguta v kategórii Muži B znova obsadil 4. miesto tentokrát v Rýchlostných pretekoch. Výborne si počínali aj ostatní členovia ŠK SKI Ružomberok, ktorým to síce nevystačilo na stupne víťazov, alebo malé pódium, ale svojou bojovnosťou získali cenné body do celkového hodnotenia klubov v letnom biatlone v sezóne 2023. Rýchlostné preteky, žiacke kategórie: Martin Muchanič 14., Samuel Šida 15., Marianna Šidová 10., Diana Tkáčiková 14., Nela Kellerová 11., Mia Tkáčiková 17., Matúš Plaskúr 9., Petra Tomášková 21., Dominika Jaroščáková 30., Viktória Jaroščáková 39. Preteky s hromadným štartom: Samuel Šida 12., Martin Muchanič 13., Marianna Šidová 7., Artur Keyzlar 7., Mia Tkáčiková 11., Katarína Šidová 18., Matúš Plaskúr 7., Petra Tomášková 18., Dominika Jaroščáková 29., Viktória Jaroščáková 29. Všetkým pretekárom gratulujeme.

Rýchlostné preteky: 1. miesto Dávid Palguta, 4. miesto Maroš Glemba
Rýchlostné preteky: 4. miesto Jakub Palguta
Rýchlostné preteky: 4. miesto Diana Muchaničová, 5. miesto Stela Milanová
Majstrovstvá Slovenska – Preteky s hromadným štartom: 3. miesto Diana Muchaničová, 5. miesto Stela Milanová
Majstrovstvá Slovenska – Preteky s hromadným štartom: 1. miesto Dávid Palguta, 2. miesto Maroš Glemba
Celkový víťazi 42. ročníka memoriálu SNP: Dávid Palguta (štvrtý zľava)