Glemba Maroš majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom v letnom biatlone (24.-25.8.2024 Predajná)

Predposledný augustový víkend 24.-25.8.2024 sa v Predajnej konali ďalšie preteky v letnom biatlone, ktoré mali štatút Slovenského pohára a zároveň jeden deň bol pre kategórie žiactva vypísaný, ako majstrovstvá Slovenskej republiky v pretekoch s hromadným štartom. Z ŠK SKI Ružomberok sa na štart víkendových pretekov postavilo spolu 21 pretekárov (12 v kategóriách žiakov, 5 v kategóriách prípravky a 4 v kategóriách dorastu a dospelých). Prvý súťažný deň otvorili kategórie žiakov a prípravky, keď pretekali v rýchlostných pretekoch a v poobedných hodinách súťažili kategórie dorastu a dospelých vo vytrvalostných pretekoch v rámci ďalšieho kola slovenského pohára v letnom biatlone. V prvý súťažný deň zaznamenali pretekári z Ružomberského klubu viacero pekných umiestnení, keď si šestica pretekárov vybojovala malé pódium pozn. top 6. Druhý súťažný deň pretekali žiacke kategórie v pretekoch s hromadným štartom, ktoré už boli ale súčasťou majstrovstiev Slovenskej republiky. Vynikajúcim výkonom sa prezentoval Glemba Maroš, keď po vynikajúcom behu a streleckom výkone si odniesol z Predajnej titul majstra Slovenska v kategórii „Žiaci B“. Maroš skončil prvý deň na 4. mieste, čo mu v rámci súčtu výsledkov z oboch dni v rámci 43. ročníka memoriálu hrdinov SNP s medzinárodnou účasťou vynieslo 1. miesto. V rámci hodnotenia majstrovstiev Slovenska si v kategórii „Prípravka žiačky“ vybojovala Tkáčiková Diana bronzovú medailu a Palguta Dávid v kategórii „Žiaci C“ skončil na 6. mieste, avšak keďže prvý traja pretekári boli z Českej republiky v hodnotení majstrovstiev Slovenska obsadil pekné 3. miesto. V kategóriách dospelých sa pretekalo v rámci II. kola Slovenského pohára v letnom biatlone, kde v kategórii „Muži B“ obsadil Palguta Ľuboslav v oboch súťažných dňoch 3. miesto. Oba súťažné dni sprevádzalo krásne letné počasie, avšak s extrémne vysokými teplotami, keď sa v sobotu aj nedeľu ručička teplomera vyšplhala až na neuveriteľných 33 stupňov Celzia. Všetkým pretekárom, ktorí sa postavili na štart patrí veľká gratulácia za bojovné výkony a usporiadateľom veľká vďaka za krásne zorganizované podujatie.

Rýchlostné preteky: Šida Samuel (4), Muchanič Martin (5), Glemba Matej (9), Furťová Viktória (6), Tkáčiková Diana (7), Palguta Jakub (8), Tkáčiková Mia (11), Šidová Katarína (15), Šidová Marianna (17), Muchaničová Diana (19), Milanová Stela (21), Glemba Maroš (4), Tomašková Petra (5), Palguta Dávid (4).

Vytrvalostné preteky: Palguta Ľuboslav (3), Piecka Miroslav (7), Muchanič Martin (9).

Preteky s hromadným štartom: Šida Samuel (5), Muchanič Martin (6), Glemba Matej (10), Tkáčiková Diana (3), Furťová Viktória (6), Keyzlar Artur (5), Palguta Jakub (11), Muchaničová Diana (6), Šidová Katarína (17), Šidová Marianna (19), Milanová Stela (22), Glemba Maroš (1), Tomašková Petra (6), Jaroščáková Dominika (23), Palguta Dávid (6).

Rýchlostné preteky: Jaroščáková Viktória (13), Palguta Ľuboslav (3), Piecka Miroslav (8), Muchanič Martin (8).

Členovia ŠK SKI Ružomberok po vyhlásení výsledkov v Predajnej
Glemba Maroš 1. miesto, preteky s hromadným štartom, kategória žiaci B
Šida Samuel 4. miesto, Muchanič Martin 5. miesto, rýchlostné preteky, kategória prípravka žiaci
Glemba Maroš 4. miesto, rýchlostné preteky, kategória žiaci B
Tomašková Petra 5. miesto, rýchlostné preteky, kategória žiačky B
Palguta Dávid 4. miesto, rýchlostné preteky, kategória žiaci C
Tkáčiková Diana 3. miesto (v zastúpení Muchaničová Eliška), Furťová Viktória 2x 6. miesto, rýchlostné preteky, kategória prípravka žiačky
Keyzlar Artur 4. miesto, preteky s hromadným štartom, kategória žiaci A
Muchaničová Diana 6. miesto, preteky s hromadným štartom, kategória žiačky A
Tomašková Petra 6. miesto (5. miesto v rámci MSR), preteky s hromadným štartom, kategória žiačky B
Palguta Dávid 6. miesto (3. miesto v trámci MSR), preteky s hromadným štartom, kategória žiaci C