ŠK SKI Ružomberok so zlatom a bronzom z Majstrovstiev Slovenska v bežeckom lyžovaní

Počas víkendu 19.-20.3.2022 sa udeľovali na Štrbskom Plese tituly Majstrov Slovenska v bežeckom lyžovaní na 48. ročníku Tatranského pohára v behoch na lyžiach. V sobotu sa pretekalo v atraktívnej disciplíne pre divákov v šprinte klasickou technikou. My sme mali zastúpenie v kategórii mladší žiaci 2011+, kde nás potešili svojimi výsledkami Dávid Palguta a Matúš Plaskúr, ktorí v kvalifikácii obsadili jedenáste resp. štrnáste miesto. Pre oboch to bola premiérová účasť v tomto type pretekov, kde dvanástka pretekárov postupuje do semifinálových rozbehov a najlepších šesť z dvoch rozbehov sa stretne vo finále. V nedeľu boli na programe vytrvalostné disciplíny, kde žiaci bežali 2km klasickou technikou, kde sa Dávid Palguta dostal do Top 10 a v silnej konkurencii 38 pretekárov obsadil deviate miesto. Matúš Plaskúr si po výbornom výkone v závere vybojoval pekné 21. miesto. Po obede sa odohrávali boje v seniorských kategóriách, kde náš klub reprezentovali štyria pretekári v behu na 5km resp. 10km voľnou technikou. V kategórii Veteráni D,E si Vladimír Vician vybojoval titul Majstra Slovenska na trati dlhej 5km a konkurencii nedal šancu, keď pred druhým pretekárom mal náskok viac ako štyri minúty. V kategórii Veteráni A,B,C sme mali trojnásobné zastúpenie. Najlepšie si počínal Ľuboslav Palguta, ktorý obsadil tretie miesto a doplnil tak ku zlatej medaile Vladimíra Viciana ďalšiu medailu s bronzovým leskom. Len 27 sekúnd za ním dobehol ďalší reprezentant nášho klubu Lukáš Olejár, ktorému tento čas stačil na siedme miesto, keďže medzi neho a Palgutu sa vtesnali ešte ďalší traja pretekári. Posledným našim zástupcom bol Martin Bartík, ktorý v závere dokázal ešte zrýchliť a vybojoval si v záverečnom šprinte v cieľovej rovinke pekné 19. miesto. Všetkým našim pretekárom gratulujeme ku vynikajúcim výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu nášho klubu a mesta Ružomberok. Teší nás, že po dlhom čase sa Ružomberok dostáva do povedomia a v kruhoch bežeckého lyžovania si vytvára dobré meno.

Vladimír Vician s titulom Majstra Slovenska v kategórii Veteráni D, E na 5km
Ľuboslav Palguta, 3. miesto, kategória Veteráni A,B,C na 10km
Dávid Palguta a Matúš Plaskúr po dobehnutí do cieľa, 2km klasickou technikou

Tagy :

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie príspevky