Dve bronzové medaily na Majstrovstvách Slovenska v biatlone a ukončenie zimnej biatlonovej sezóny 2022/2023

Počas uplynulých dvoch víkendov sa v Osrblí konali Majstrovstvá Slovenska v biatlone. V termíne 25.-26.2.2023 boli na programe Majstrovstvá Slovenska pre kategórie žiactva a dospelých. Pretekalo sa v rýchlostných pretekoch a v pretekoch s hromadným štartom. Chorobou oklieštená zostava ŠK SKI Ružomberok si z prvého majstrovského víkendu odniesla dve bronzové medaily, keď v oboch pretekových dňoch sa postavil na stupienok víťazov Ľuboslav Palguta v kategórií „Muži B“.

Druhý víkend 4.-5.3.2023 patril v rámci MSR kategóriám žiactva. Za ŠK SKI Ružomberok sa na štart v silenej konkurencii postavilo spolu 13 pretekárov, ktorí mali poslednú možnosť v končiacej zimnej sezóne porovnať sa so svojimi rovesníkmi. Všetci pretekári z ŠK SKI Ružomberok nechali na trati maximum a vybojovali si krásne umiestnenia. V rýchlostných pretekoch zaradených do MSR sa v Top 6 (malé pódium) umiestnili Artur Keyzlar 6. miesto, Mia Tkáčiková 5. miesto obaja v kategórii „Prípravka“ a Matúš Plaskúr 6. miesto v kategórii „Žiaci B“. V pretekoch nastúpili na štart: Artur Keyzlar, Jakub Palguta, Mia Tkáčiková, Diana Muchaničová, Katarína Šidová, Stela Milanová, Marianna Šidová, Maroš Glemba, Damián Frič, Adam Hromada, Petra Tomašková, Matúš Plaskúr a Dávid Palguta. Po prvý krát v histórii boli preteky vysielané v priamom prenose na internete, čo ocenili aj diváci, ktorí sa nemohli dostaviť osobne do Osrblia a mohli tak v živom prenose sledovať zápolenia na biatlonových tratiach.

Na záver zimnej sezóny čakajú ešte na niektorých pretekárov z ŠK SKI Ružomberok dva víkendové preteky v behoch na lyžiach v rámci Slovenského pohára ZSL.

Mia Tkáčiková, 5. miesto MSR, rýchlostné preteky, kategória prípravka dievčatá
Artur Keyzlar, 6. miesto MSR, rýchlostné preteky, kategória prípravka chlapci
Matúš Plaskúr, 6. miesto MSR, rýchlostné preteky, kategória žiaci B
Pred štartom kategórie prípravky, zľava: Katarína Šidová, Marianna Šidová, Mia Tkáčiková, Michal Antol, Diana Muchaničová
Bilancovanie po pretekoch v tíme ŠK SKI Ružomberok
Obraz zo živého vysielania z Osrblia na www.hrdosport.sk, na štarte Dávid Palguta

Tagy :

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie príspevky